0 Zagłosuj Anonim 07.25 ksef Prosze o aktualne szkolenie z ksef, uczestniczylam u panstwa zdaje sie w zeszlym roku, rzad obiecał szkolenia i informacje w mediach, jak widac nic nie ma. 1
0 Zagłosuj Anonim 12.25 numer KSEF na fakturze w wersji demo na wystawionych fakturach w Fakturowni (wersja demo), które zostały wysłane do KSeF i posiadają nadany numer KSeF (numer jest widoczny w KSeF), na wydruku oraz w podglądzie faktury nie jest widoczny numer KSeF. Proszę o informację: czy jest to aktualne ograniczenie wersji demo, czy wymaga to dodatkowej konfiguracji po naszej stronie, ewentualnie czy jest to błąd po stronie systemu. Z góry dziękuję za pomoc. 3
3 Zagłosuj Anonim 02.02 "Dokument nie został wysłany do KSeF, dlatego nie można go wydrukować ani pobrać" Mój obowiązek wysyłania dok. do KSEF jest od 1.04.2026, faktura jest dla Kontrahenta, który również ma obowiązek od 1.04.2026 r. a taki komunikat wyskakuje. Proszę o szybką reakcje. 2
1 Zagłosuj Anonim 12.25 KSEF 1. Niezależnie od tego czy online lub offline24. Dla polskich firm interesuje mnie potwierdzenie gdy nie ma nr ksef/wizualizacja faktury z jednym kodem gdy jest nadany nr ksef. Dla zagranicznych film i zwykłych osób interesuje mnie faktury z jednym kodem QR jeśli nadano nr ksef/z dwoma kodami QR jeśni jeszcze nie nadano. Czy udostępnią Państwo mozliwość pobierania wizualiacji faktur/potwierdzeń ksef w wersji PDF szczególnie przez API? To ważne szczególnie w drugim przypadku, bo te osoby nie będą miały takiego dostepu do ksef jak polskie firmy. 2. Czy w wypadku zaczęcia nowej faktury o 23:59 system Fakturownia automatycznie przełączy się na tryb offline24 gdy zapis odbędzie się uż w kolejnym dniu np. o 00:05? 2. Kiedy będzie można do testów KSEF, która byla pokazywana na ostatniej koferencji? 1
0 Zagłosuj Anonim 16.01 "Włączenie" integracji Fakturowni z KSEF 2(0) Dzień dobry, Proszę o informację od kiedy będzie dostępne "włączenie" integracji z KSEF 2(0) i wygenerowanie Certyfikatów API z poziomu Fakturowni? 1
77 Zagłosuj Anonim 13.03 PILNE - aktualizacja eksportu do InsERT - brak nr KSeF Dzień dobry, obecnie eksport z Fakturowni do InsERT działa w formacie 1.08 z listopada 2020. Aktualna wersja specyfikacji to 1.12 (listopad 2025) i zawiera m.in. obsługę numeru KSeF. W praktyce oznacza to, że eksport z Fakturowni korzysta z formatu sprzed ponad 5 lat i nie przekazuje numeru KSeF, który jest dziś istotnym elementem dokumentów księgowych. Proponuję zaktualizować eksport do wersji 1.12, aby przekazywany był numer KSeF i aby integracja była zgodna z aktualną specyfikacją InsERT. 4
19 Zagłosuj Anonim 02.03 Bląd wysylki do KSeF Mam problem z wysylka faktury do KSeF "Dodatkowe pole - (Sprzedawca) pole nie jest dozwolone na fakturach KSeF, nie zostanie poprawnie zmapowane, jeśli chcesz zachować te dane na fakturze przenieś je w dedykowane miejsce" Potrzebuję pomocy - jak to można zmienić żeby integracja była prawidlową. 3
2 Zagłosuj Anonim 03.02 KSeF - błąd wysyłki - nie mogę się rozliczyć z klientem Wystawiłem FV, wybrałem wysyłkę do KSeF. Status KSeF faktury to "błąd wysyłania". Teraz nie mogę przesłać faktury kontrahentowi. Co zrobić? 2
11 Zagłosuj Anonim 01.02 Integracja KSeF dla kolejnego konta Fakturowni (o innym numerze NIP) na tym samym koncie użytkownika Mam pod tym samym loginem e-mail podpięte kilka kont Fakturowni. Gdy skonfigurowałem integrację KSeF na jednym koncie, to jak przełączam się na górze na dropdownie na kolejne konto (o innym numerze NIP) i wchodzę w Ustawienia -> Ustawienia KSeF to widzę błąd jak na zrzucie ekranu w załączeniu. Jakimś obejściem jest stworzenie dla danego konta Fakturowni dodatkowego użytkownika z innym adresem e-mail, zalogowanie się na niego i tam wykonanie integracji z KSeF, ale jest to upierdliwe i dobrze, żebyście to poprawili, żeby z na jednym użytkowniku dało się bez problemu skonfigurować KSeF na kontach kilku podpiętych do tego użytkownika firm. 6
0 Zagłosuj Anonim 01.02 błędny nr nip do nabwcy Od kilku lat wysyłam faktury, dziś nie mogę wysłać do ksef , ponieważ wyświetla mi błędny nr nip do nabywcy 1
0 Zagłosuj Anonim 12.01 problem z wystawianiem faktu Dzień dobry. Po aktywacji KSeF nie mogę zapisać faktury ani kontrahenta zagranicznego (UE), nawet „poza KSeF”. System błędnie waliduje poprawny VAT UE (DE…) i blokuje zapis. Problem dotyczy reverse charge i faktur zagranicznych, które nie podlegają KSeF 2
0 Zagłosuj Anonim 31.01 KSeF - nazwa pozycji na fakture - długość pola Dzień dobry, Piszą Państwo w swojej dokumentacji, że pozycja na fakture może mieć najwyżej 256 znaków https://github.com/fakturownia/API/blob/master/KSeF.md natomiast w dokumencie opisującym KSeF FA(3) to pole może mieć realnie P_7 Tekstowe 512 znaków Która z tych wartości realnie obowiązuje? Macie Państwo błąd u siebie sztywno ograniczając długość znaków? Pozdrawiam 3
3 Zagłosuj Anonim 12.25 ----- odruch i przyzwyczajenie ---- przycisk zapisz i wyślij do KSeF po zainstalowaniu integracji z KSeF pod fakturą pojawia się dodatkowy przycisk "zapisz i wyślij do KSeF" jest on pierwszy i niebieski, narzuca się, żeby go nacisnąć, co ja odruchowo zrobiłam po wystawieniu bieżącej faktury. MYŚLĘ, że bezpieczniej będzie umieścić ten przycisk jako drugi, a przycisk ZAPISZ pozostawić w kolorze niebieskim i na pozycji pierwszej. Dzięki temu wysyłka do KSeF będzie bardziej świadomym wyborem, a nie wynikającym z odruchu, bo do tej pory zawsze naciskaliśmy niebieski przycisk na pierwszej pozycji. 1
0 Zagłosuj Anonim 03.01 Wysyłka faktur do Ksef demo Witam. Od kilku dni nie wysyłają mi się stworzone faktury z fikcyjnymi danymi do ksef demo. Na początku po konfiguracji faktury przesyłały się i miały status po max kilku minutach (po sprawdzeniu w ksef pojawiały się w ciągu kilku godzin) Natomiast teraz mam status DEMO w trakcie przez więcej niż 24h po czym status zmienia się na czerwony wykrzyknik z błędem tj. Przekroczono liczbę prób wysyłki faktury do KSeF. Dlaczego tak się dzieje? 1
3 Zagłosuj Anonim 03.02 wysyłka faktur b2c ksef Witam, Wg przeprowadzonego testu, fakturownia blokuje wysyłke API faktur do klientów B2C wymagając numeru ksef. Cyt. Czy faktury dla konsumentów (B2C) trzeba wystawiać w KSeF? Zarówno przed 1 lutego 2026 r. jak i po tej dacie wystawianie faktur B2C (na rzecz osób prywatnych – konsumentów) w KSeF jest dobrowolne. Skoro zakładamy że B2C jest jest opcjonalny dla KSEF dlaczego blokowana jest wysyłka do klientów ? Nie powinno to być blokowane przez API. Wcześniej w konfiguracji połączenia było jasno też napisane że automatyczna wysyłka B2B. 1
1 Zagłosuj Anonim 24.02 Błąd w wysyłaniu jednej z faktur do ksef Dzień dobry, nie możemy wysłać jednej z faktur do systemu ksef. Dostajemy czerwony wykrzyknik i następującą informację o błędzie: Error: Element '{http://crd.gov.pl/wzor/2025/06/25/13775/}Wartosc': [facet 'maxLength'] The value has a length of '385'; this exceeds the allowed maximum length of '256'. at :67. Proszę o pomoc. 1
0 Zagłosuj Anonim 12.25 dostosowanie do KSeF Ponawiam rozważenie mojej sugestii, już drugi raz odruchowo nacisnęłam przycisk "Zapisz i wyślij do KSeF", a tego nie chciałam, bo to moja rzeczywista faktura, a nie testowa do DEMO KSeF. SUGESTIA brzmiała MYŚLĘ, że bezpieczniej będzie umieścić przycisk pod fakturą "Zapisz i wyślij do KSeF" jako drugi, a przycisk "ZAPISZ" pozostawić na pozycji pierwszej i w kolorze niebieskim. Ewentualnie można obydwa zrobić niebieskie, ale "ZAPISZ" jako pierwsze. Dzięki temu wysyłka do KSeF będzie bardziej świadomym wyborem, a nie wynikającym z odruchu, bo do tej pory zawsze naciskaliśmy niebieski przycisk na pierwszej pozycji. Jeżeli inni użytkownicy testujący Integrację Fakturowni z KSeF zderzyli się z tym samym odruchem, to proszę głosujcie za tą zmianą. 1
0 Zagłosuj Anonim 18.01 Problem z numeracją paragonów po zainstalowaniu dodatku KSEF Dzień dobry po zainstalowaniu dodatku KSEF, gdy próbuję wystawić paragon jego numer ustawia się na 65589 czyli kolejny po ostatnim numerze z zeszłego roku, nawet jak ręcznie go zmieniam na 597 (taki powinien być kolejny z tym roku) to po zapisaniu paragonu ma numer 65589, po odinstalowaniu dodatku KSEF, problem ustępuje i paragon się tworzy z numerem 597. 1
0 Zagłosuj Anonim 12.25 Wydatki w fakturowni Dostawca wystawił na mnie fakturę w systemie Fakturownia (wersja demo). Faktura jest widoczna w KSeF demo i posiada nadany numer KSeF demo. Pomimo tego faktura nie jest widoczna w zakładce „Wydatki” na moim koncie w Fakturowni. Proszę o informację: czy faktury zakupowe z KSeF (demo) powinny pojawiać się automatycznie w Wydatkach, czy wymagają one ręcznego dodania, ewentualnie czy istnieje możliwość importu takich faktur z KSeF. Z góry dziękuję za wyjaśnienie. 1
1 Zagłosuj Anonim 07.01 Przekroczona liczba prób wysłania do ksef demo Witam. Od kilku dni nie wysyłają mi się stworzone faktury z fikcyjnymi danymi do ksef demo. Na początku po konfiguracji faktury przesyłały się i miały status po max kilku minutach (po sprawdzeniu w ksef pojawiały się w ciągu kilku godzin) Natomiast teraz mam status DEMO w trakcie przez więcej niż 24h po czym status zmienia się na czerwony wykrzyknik z błędem tj. Przekroczono liczbę prób wysyłki faktury do KSeF. Dlaczego tak się dzieje? 1
0 Zagłosuj Anonim 07.01 KSEF DEMO - przedlużająca się weryfikacja Czekam od kilkunastu minut na werfyikację przy KSEF DEMO? Jak potwierdzić, że dobiegła końca? MO 1
1 Zagłosuj Anonim 09.02 Problem z integracją Mam komunikat :Konto przekroczyło limit dostępnych certyfikatów " i teraz nie mogę się łączyć z KSEF . Co zrobić aby odblokować ? 1
0 Zagłosuj Anonim 20.01 KSeF a faktury dla osoby fizycznej Z uwagi na kosztowne usługi dla osób fizycznych wystawiamy paragon i fakturę do paragonu. Wg. nowelizacji transakcja B2C nie musi być wystawiana w KSeF. Czy aplikacja Fakturownia będzie rozróżniać oba typy faktur czy jednak wszystkie będą kierowane do KSeF? W jaki sposób można będzie utrzymać porządek przy fakturach B2B i B2C? jakie będą numeracje ? 1