1 Zagłosuj Anonim 17.02 brak możliwości dodania stawki podatku ryczałtowego. Dzień dobry, nie jestem w stanie dodać wysokości podatku ryczałtowego (brak takiej opcji w edycji produktu) do konkretnych produktów przez co program nie liczy podatku dochodowego, w ustawieniach księgowości jest podatek ustawiony. 1
0 Zagłosuj Anonim 04.02 Magazyny Mam magazyn sklep i biuro. Sklep ma towary, które sprzedaję, biuro to koszty, typu nici, benzyna, maszyny do szycia itp. Jak zmienić produkty, np. paliwo lub nici do szycia z magazynu sklep do magazynu biuro.? Dlaczego paliwo i inne koszty automatycznie wchodzą mi na magazyn sklep? Robię inwentaryzację i mam duży z tym kłopot 0
0 Zagłosuj Anonim 26.02 Faktura z Fakturowni u klienta biura rachunkowego Jako księgowa nie mam możliwości pobrania faktury z Fakturowni wystawionej dla mojego klienta. Moim zdaniem powinna ona być automatycznie widoczna w pozycji WYDATKI. Ukrywanie faktury w ustawieniach konta jest przeszkodą w sprawnym księgowaniu, ponieważ księgowa nie ma dostepu do zakładki Ustawienia > Ustawienia konta > Typ konta 2
0 Zagłosuj 7starscars@gmail.com 12.11 kalkulator Przydałby sie gdzieś na stronce kalkulator brutto netto 1
0 Zagłosuj Anonim 10.02 Płatności masowe Dzień dobry. Korzystam z płatności masowych dla klientów w banku PKO BP. W banku generowany jest dzienny raport wpłat w formacie SWR. Pisałem do banku, ale ten może generować tylko raporty formatach - plik z rozszerzeniem .STA - plik z rozszerzeniem .SWR - plik z rozszerzeniem .RES Czy istnieje jakiś sposób na zaczytanie wpłat z pliku SWR ? Może warto dodać jakiś konwerter :) 1
0 Zagłosuj Anonim 03.21 fiskalizacja Witam, mam problem z zafiskalizowaniem zaliczki od klienta. Klient (osoba fizyczna) zamawia towar w dniu dzisiejszymi opłaca zamówienie. Zamówienie zostanie klientowi wydane za tydzień jednak już dziś muszę wydrukować na drukarce fiskalnej paragon. Jak prawidłowo przeprowadzić proces fiskalizacji zaliczki gotówkowej od klienta? Jak krok po kroku to zrobić? 1
0 Zagłosuj Anonim 02.02 Szukane słowo w długich nazwach firmy coś się popsuło... Np.: KRZYSZTOF ŻURAWSKI PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCYJNO-HANDLOWE "FOLMEX" Jak wyszukuję słowo: FOLMEX znajduje mniej faktur na tą firmę niż jak wpiszę: Krzysztof Żurawski Podobnie jest w innych nazwach firm, które są dłuższe w nazwie: Np.: PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCYJNO-USŁUGOWO-HANDLOWE "ROAN" WIESŁAW PIECH, MARIA PIECH, ANETA PIECH-KAJZER, ROBERT PIECH S.C. Jak wpisuję by wyszukać słowo ROAN znajduje więcej niż jak szukam po nazwisku i wpisuję : Piech Tak jakby ostatnie słowa w nazwie miały gorszy priorytet. 1
2 Zagłosuj Anonim 02.02 Nadpłaty klienta Prośba by program rozliczał automatycznie (przy wystawianiu kolejnej faktury dla klienta) nadpłaty z konta klienta. 2
0 Zagłosuj Anonim 10.24 Zamiast WZ Dzień dobry, Potrzebuję dokumentu dostawy z numerem faktury, danymi sprzedawcy i klienta oraz spisem dostarczonego towaru ale bez cen. Nie mam magazynu więc nie mogę wysyłać klientowi razem WZ-ki, z kolei spis wydania do faktury jest bardzo ubogi i nie zawiera danych sprzedawcy i kupującego. Chciałbym zapytać czy można edytować szablon WZ lub spisu wydania? A może program posiada wbudowany odpowiedni wydruk lub dokument? Proszę o pomoc. 3
0 Zagłosuj Anonim 27.02 Jak odzyskać 2FA? Co jeśli zgubię telefon? Stracę wtedy dostęp do 2FA. A nigdzie nie było zapasowych kluczy by móc odzyskać dostęp. Powinienem zapisać główny sekret który jest używany do generowania kodów 2FA? 1
3 Zagłosuj Anonim 25.02 jak wyłączyć dwustopniową weryfikację Dzień dobry, do mojego programu zaglada też księgowa. Jak mam usunąć weryfikację dwustopniową albo jak dodać jej numer telefonu żeby do niej tez przychodziły smsy z kodem bo to dość problematyczne żebym za każdym razem musiała jej przesyłać smsa. 5
0 Zagłosuj Anonim 02.02 składka zus nie mogę wyliczyć zkładki zus na ryczałcie. Pokazuje sie nieprawidłowa data ID składki. Nie rozumiem co jest źle? 1
0 Zagłosuj Anonim 03.21 Nazwa produktu na fakturze - nie magazynowa. Dzień dobry, Robiłem testy państwa programu aby zdecydować czy jest on odpowiedni na potrzeby naszej firmy. Obecnie sprzedajemy dużo towaru w Polsce i zaczynamy również sprzedaż za granicą, w związku z tym potrzebujemy więcej języków, stawek vat i walut, wszystko to Państwo oferują. Natomiast mam jeden problem, mianowicie gdy wystawiam fakturę to jest tam pobierana nazwa z baselinker, ja natomiast chciałbym aby na dokumencie była nazwa magazynowa. W załączniku przesyłam fakturę oraz screen o co mi chodzi. Czyli jak najeżdżam na tą aktywną(podlinkowaną) nazwę produktu to po kliknięciu pojawia mi się ta nazwa magazynowa, pytanie czy możemy tak zmienić ten szablon faktury żeby już na nim podstawiała się nazwa magazynowa zgodnie z kodem SKU, zamiast tej nazwy teraz widocznej? Będę wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam. 1
6 Zagłosuj Anonim 03.02 konto bankowe W ustawieniach mam wpisany dział z kontem w PLN jako główny i oddział z kontem w euro i przy pobraniu faktury wydatkowej z KSeF automatycznie wskoczył mi nabywca z kontem w euro i pojawia się komunikat o niezgodności z walutą na fakturze. Nie pozwala mi tego skorygować jako faktury zapisanej w KSef, ale jednocześnie tam nie ma nigdzie konta z euro, więc jest to błąd po stronie fakturowni. Proszę o wyjaśnienia. 2
0 Zagłosuj Anonim 01.02 faktury cykliczne Co za bur..del. Faktury cykliczne zawsze były wystawiane, a dzisiaj nie zostały wystawione ! 1
0 Zagłosuj Anonim 12.20 Zmiana NIP Witam, Ze względu na prowadzenie firmy, gdzie dokonywana jest sprzedaż wysyłkowa oraz posiadając NIP w innych krajach, zdarzyło się wystawić włoskiemu kontrahentowi fakturę z 0 WDT% ze złym NIPem( włoski NIP a stawka 0 WDT, powinien być NIP polski). Czy wystawiając fakturę korygującą w nagłówku mam wpisać już poprawny numer NIP( polski).Czy dane w tym NIP zostawić złe a w treści Dane przed korektą wpisać NIP włoski i po korekcie NIP polski( prawidłowy w tym przypadku ) . Głównie pytanie dotyczy czy w nagłówku faktury korygującej poprawić dane w tym NIP czy zostawić? Jak to odnieść do VATu, czy przypadkiem nie powinno wyzerować się faktury z włoskim NIPem i wystawić nową z polskim NIPem i stawką 0 WDT? Czy muszę zrobić fakturę zerującą na Francję i wystawić nową na Polskę? Co w takim przypadku z płatnością? Klient będzie domagać się faktury w pierwotnym terminie , a nie faktury w terminie dzisiejszym. 1
6 Zagłosuj Anonim 02.02 waluta na fakturze jest inna niż waluta konta bankowego. Witam, mam problem od dziś po wystawieniu FV na koncie Carsfleet nie widać numeru konta i nie można wydrukować do pdf faktury ale chodzi o dzisiejsze FV 1
0 Zagłosuj Anonim 08.20 Specyfikacja eksportowa/packing list Dzień dobry, czy program po wystawieniu FV lub WDT ma możliwość wydruku specyfikacji eksportowej/packing list do wystawionego dokumentu? pozdrawiam 1
4 Zagłosuj Anonim 20.02 Porównywanie stanów magazynowych w róznych magazynach Chcielibyśmy mieć możliwość zaznaczenia kilku magazynów jednocześnie i porównania ich stanów magazynowych w jednym widoku. Dzięki temu moglibyśmy szybko i wygodnie sprawdzić, w których magazynach występują braki oraz gdzie dostępny jest towar. 2
0 Zagłosuj Anonim 03.21 Problem z kodem qr Było dobrze teraz znów kod qr nie do zeskanowania na fv taki mały 1
0 Zagłosuj Anonim 06.02 Faktury Dzień dobry Chyba mieliście jakąś aktualizację systemu ponieważ teraz nie mogę wystawić faktury brutto Przeszukałem wszystkie opcje wyłączyłem wszystkie opcje netto ( jednostkowe itd) i nadal na fakturze widnieje rubryka NETTO Pozdrawiam Marcin 0
0 Zagłosuj Anonim 10.11 Nota księgowa Brakuje możliwości wystawiania tego typu dokumentu jakim jest Nota Księgowa 1
1 Zagłosuj Anonim 04.24 Definiowanie cyklu dla więcej niż jednego klienta Do wielu klientów wysyłamy co miesiąc fakturę z tym samym produktem. Opcja, gdzie dodajemy jeden cykl dla wielu klientów byłaby bardzo dużym ułatwieniem 5
0 Zagłosuj Anonim 01.21 inwentaryzacja - korekta zamienionych produktów Sytuacja: Na fakturze od dostawcy widnieje produkt X, a fizycznie przyjechał produkt X i Y co nie zostało wyłapane w czasie przyjęcia dostawy. Ponieważ produkt Y miał zerową wartość w systemie nie widniały na nim żadne ruchy magazynowe przez co nie widnieje on na liście automatycznie zapisanych produktów do inwentaryzacji. Podczas inwentaryzacji okazuje się, że produkt X i Y jest zamieniony ilościowo jednak w pliku inwentaryzacji można tylko skorygować ilość produktu X, a nie ma możliwości dodania nowej linii z produktem Y ( pomimo , że ma w systemie kartę produktu) więc pojawia się przekłamany wynik inwentaryzacji bo zamiast zamiany ilościowej możemy wykazać tylko brak. Jeżeli operuje się ilością indeksów na poziomie 12-15 tyś SKU to brak możliwości dodania produktu do inwentaryzacji staje się małym koszmarkiem bo okazuje się, że najpierw trzeba zrobić dokumenty RW/PW a potem wprowadzić całą inwentaryzację od nowa! 1