19 Zagłosuj Anonim 06.16 Funkcja powiadomienia SMS o nieopłaconej fakturze Jak w tytule, proponuję nową funkcję. SMS wysyłany byłby w tym dniu i godzinie kiedy skończy się termin płatności a faktura nadal jest w systemie oznaczona jako "Nie opłacona". 3
0 Zagłosuj Anonim 10.18 A jak wystawić zbiorczą fakturę korygującą? A jak wystawić zbiorczą fakturę korygującą? 1
1 Zagłosuj Anonim 03.18 integracja z first data polcard https://www.polcard.pl/rozwiazania-dla-ciebie/platnosci-online/ 1
0 Zagłosuj Anonim 03.18 generacja PDF i drukowanie nie dziala bardzo czesto nie moge wydrukowac faktury bo PDF sie u was nie generuje - kolko progresowe sie kreci i czeka na server - co robic? 2
0 Zagłosuj Anonim 05.18 Zwiększenie długości znaków w polu id klienta W wielu aplikacjach używa się identyfikatorów typu GUID/UUID. Zależnie od formy jego prezentacji składa się on od 32 do 38 znaków. Obecnie, jako identyfikator klienta można zapisać maksymalnie 30 znaków, dodatkowo nie ma na tym polu żadnej walidacji (od strony API), jak i ustawionej maksymalnej długości od strony interfejsu użytkownika. O tym, że aplikacja skróciła nam identyfikator dowiadujemy się dopiero po zapisaniu. Szczególnie do celów integracji, proponuję rozszerzyć pole o chociażby 10 znaków, tak aby łącznie było id ok 40. 1
0 Zagłosuj Anonim 02.18 spłata faktury przez klienta Czy możliwe jest ręczne wprowadzenie daty płatności za fakturę, czy tylko opcja automatycznego dodawania daty bieżącej w dniu wpisywania, że faktura została opłacona? 1
0 Zagłosuj Anonim 01.18 raport dotyczacy zestawienia Vatu za m-c jak zrobic raport fakt. zakupu z wyliczeniem VATU za m-c 1
0 Zagłosuj Anonim 06.18 Powiązany rachunek VAT WITAM od 1 lipca wchodzi obowiązek posiadania konta VAT jakieś miejsce na fakturze konkretnie by się przydało nie wiem gdzie ten numer dopisać. pozdrawiam 1
0 Zagłosuj Anonim 01.18 metoda kasowa program błędnie dodaje faktury z metodą kasową po dacie sprzedaży do ewidencji i do jpk powinno się to odbywać po dacie zapłaty więc dla takich faktur powinna być późniejsza opcja dodania daty zapłaty i po tej dacie powinny trafiać do jpk i ewidencji (względnie opcja dodania do ewidencji bo są sytuacje gdzie przy metodzie kasowej ostatecznie trzeba dać do ewidencji mimo braku zapłaty) 1
7 Zagłosuj Anonim 04.16 Powiazanie zamowienie i jego statusu [zrealizowany czy w realizacji] Wystawiam dokument zamowienie do klienta. Klient automatycznie oplacil zamowienie za pomoca np przelewy24 wiec automatem wystawia mu dokument ksiegowy fv Zamowienie zamienia sie na zielono jako oplacone i jest juz tez fv Lecz nie znamy statusu fizycznie realozacji tego zlecenia czy zlecenie jeat zrealozowane czy tez jest do realizacji Uwazam osobiscie ze powinien byc dodany status zreazliowane i do realizacji Klient zaplacil ok ale nigdy nie wiadomo czy to zostalo zrealizowane i np wyslane Prosty box lub po prostu dodatkowe statusy Przyklad oprogramowanie ktore to ma jest subiekt gt Zamowienie mozna zrealizowac i juz sie nie pojawia na zamowieniach a zreazliwac mozna np na dokumenty ksiegowe lub zamowienie zrealizowac bez dokumentu Bardzo wazna sugestia z naszej atrony dla firm ktore wykonuja uslugi lub sprzedaz internetowa Status realizacji zlecen 1
0 Zagłosuj Anonim 01.18 Błąd przy imporcie Jeśli chcemy zrobić import towaru używając np pliku EXCEL to kończy się to błędnymi ilościami na magazynie w którym robiliśmy import jako drugi. Np. Dodajemy na magazyn A po 10 szt każdego produktu, a później na magazyn B 5 szt każdego produktu. Po takiej operacji magazyn A ma szt 10, a magazyn B -5sz5 (minus 5szt) Jest to oczywisty błąd. Czy wszyscy mamy ten sam problem? 2
0 Zagłosuj Anonim 10.17 Generowanie pliku JPK Witam, Podczas generowania pliku JPK nie ma możliwości wybrania typu dokumentu tak jak ma to miejsce przy VAT-7, KPiR, itp. Pozdrawiam Adrian. 3
0 Zagłosuj Anonim 12.17 Dwie rozne waluty pod ta sama pozycja Witam, czy jest opcja wstawienia dwoch roznych walut z dwiema roznymi cenami? Np w euro i funtach? Potem podczas wystawiania faktury wystarczy zaznaczyc w ktorej walucie ma byc wystawiona (bez przeliczania wg NBP czy innych)? 1
0 Zagłosuj Anonim 12.17 Faktury Odwrotne obciążenie Dzień dobry. Faktury dokumentujące sprzedaż z odwrotnym obciążeniem powinny zawierać (tak samo jak inne faktury VAT) dane wskazane w art. 106e ustawy o VAT: - muszą zawierać adnotacje „odwrotne obciążenie”. Czy możecie Państwo dodać taki dopisek np poniżej numeru faktury? 1
4 Zagłosuj Anonim 06.16 Termin płatności w ustawieniach klienta. Proponuję utworzenie możliwości wyboru terminu płatności jako: - ostatni dzień miesiąca - ostatni roboczy dzień miesiąca 1
0 Zagłosuj rafal@bsdpoland.pl 10.17 Przypomnienia Dzień Dobry, Czy w systemie jest opcja umożliwiająca ustawianie przypomnień? Np. wystawiam fakturę pro-forma, klient ją opłaca, zmieniam status na opłacona, ale nie generuję faktury... wtedy idealnym rozwiązaniem byłoby przypomnienie np. po kilku dniach, że nie wystawiłem faktury do opłaconego już dokumentu. Niestety miałem taką sytuację, że pracownik oznaczył fakturę pro-forma jako opłaconą, ale nie wygenerował właściwej faktury. Po kilku miesiącach przypomniał się klient, że nie dostał faktury. Sprawdzamy i kłopot jest po naszej stronie. Chciałbym móc to jakoś monitorować, czy jest taka możliwość? 1
8 Zagłosuj Anonim 01.16 DOLICZANIE ODSETEK DO NASTĘPNEJ FAKTURY Witam, Proszę o informację kiedy wprowadzicie Państwo opcję rozliczeń odsetek za nieterminowe wpłaty. Najlepiej gdyby było to pobierane z wystawionej noty odsetkowej dla danego kontrahenta, który dokonał Płatności po terminie. (na zasadzie faktur telekomunikacyjnych, itp). i odsetki dodane byłyby np. jako kolejny towar/usługa, bądź jako osobna stopka/uwaga na dokumencie z opcją doliczenia kwoty odsetek do kwoty aktualnie wystawianej faktury. Temat już był poruszany na forum sugestii. Bardzo proszę o zajęcie się sprawą... 3
0 Zagłosuj Anonim 10.17 NUMER RACHUNKU BANKOWEGO FIRMA POSIADA KILKA RACHUNKÓW BANKOWYCH. JAK JE DODAĆ I WYBIERAĆ TAK ŻEBY NA RÓŻNYCH TYPACH FAKTUR POJAWIAŁY SIĘ RÓŻNE NUMERY RACHUNKÓW? 1
1 Zagłosuj Anonim 02.18 CENNIK aktualizacja cen wprowadzanych towarów i liczenie marży Wcześniej korzystałem z rozwiązania symfonia handel, tam była możliwość ustalania cen wg marży. Tutaj raczej nie ma takiej możliwość? Chciałbym do towaru przydzielać marże w kategorii tzn kategoria "kwiaty" 10 marży dla odbiorców hurtowych 15 marży dla stałych klientów 20 dla detalistów ... Jak to rozwiązać prosiłbym o pomoc? Dodatkowo pytanie jak wygląda sytuacja przeliczania cen produktów? Mam wprowadzony towar ustaliłem cenę taka i taką ... wprowadzam nowy towar gdzie cena zakupu jest wyższa niż cena poprzednia ... czy program to jakoś aktualizuje NIE MOGĘ TEGO OGARNĄĆ ... 1
0 Zagłosuj Anonim 12.18 jak ustawić opcję zwrotnego potwierdzenia faktury? Kontrahent sobie zażyczył otrzymywanie faktur za zwrotnym potwierdzeniem odbioru. Jak ustawić tą funkcję? 1
3 Zagłosuj Anonim 12.16 Wyświetlanie ilości dostępnej produktu przy dokumencie MM Podczas uzupełniania dokumentu przekazania magazynowego MM, przydałaby się tabela wyświetlająca ilość pozycji towaru w magazynie przekazującym, który fizycznie możemy przekazać do drugiego magazynu. Bez tej funkcji trzeba szukać w produktach ile, którego produktu mamy. 1
1 Zagłosuj Anonim 11.18 elementy dokumentu WZ - wydanie zewnętrzne Proszę o informację w jaki sposób można wygenerować dokument wydanie zewnętrze tylko z nazwami towarów/usług, ich ilością, ale BEZ podawania wartości. Obecnie można wygenerować WZ, ale niestety są tam informacje ile kosztują poszczególne pozycje. Jeśli nie ma takiej możliwości, to proszę o stworzenie takiej funkcji. Czasami firmy zamawiają towar dla innej firmy (dostawa do klienta końcowego, ale fv jest na pośrednika) i nie chcemy, żeby klient końcowy znał wartość dostarczanego towaru. 3
0 Zagłosuj Anonim 12.17 Wartość magazynu Brutto; Witam, Proszę mi powiedzieć, który raport pokaże mi wartość magazynu BRUTTO. Nie potrzebuję wartości netto (a tylko taką opcję znalazłem), a potrzebuję na koniec roku wartość brutto znać, gdyż NIE jestem płatnikiem VAT. Pozdrawiam serdecznie, Adam Ficoń 1