Forum sugestii i pomysłów na ulepszenie Fakturowni. Zgłaszaj propozycje zmian, głosuj na pomysły innych użytkowników.

Anonim

Zmiana w polu Uwagi

Zmieniając w lutym funkcjonalność pola Uwagi zmieniliście to również w zamówieniach, gdzie często znajdowały się ustalenia z Nabywcą dotyczące Zamówienia. W konsekwencji każdorazowe tworzenie zamówienia jest bardzo czasochłonne. Brak też funkcjonalności standardowych Uwag w zamówieniu (i do standardowych uwag w fakturze też nie ma nowej funkcjonalności).

Komentarze (1)

Customer Reviews

Milena

Dzień dobry,

zmiana sposobu działania pola Uwagi na schemat klucz–wartość wynikała z konieczności dostosowania systemu do wymogów KSeF. Dzięki temu wystawiane dokumenty mogą być prawidłowo przesyłane do systemu krajowego, a treści w polu Uwagi nie powodują błędów związanych z limitami znaków. Wprowadzenie tych zmian również dla dokumentów nieksięgowych miało na celu zachowanie spójności formatu danych. Z poziomu takich dokumentów można bowiem tworzyć faktury VAT, które następnie podlegają wysyłce do KSeF.

Czy domyślnie zależy Państwu na tym, by dla dokumentów nieksięgowych dostępna była przynajmniej opcja wyboru, co do formatu uwag - stary/nowy?

Pozdrawiamy
zespół Fakturowni

Dodaj komentarz