128 głosów

Pocztowa książka nadawcza + opis kopert z danych kontrahentów sugestia Nowe

Proponuje wprowadzenie możliwości tworzenia opisu wydruku na koperty (np format C5) z danych kontrahentów którym wystawiane są faktury.
Ponadto mile widziana byłaby możliwość utworzenia "pocztowej książki nadawczej" dla korespondencji seryjnej tak aby dane z wystawionych faktur pobierały się grupowo po odhaczeniu żądanych faktur do "pocztowej książki nadawczej" z możliwością eksportu do formatu xls lub pdf

Opcja taka umożliwi wysyłanie faktur do klientów w wersji papierowej i łatwiejsze magazynowania potwierdzeń nadania listów z poczty oraz zaoszczędzi czasu na przepisywanie adresów korespondencyjnych na koperty i druki nadawcze na poczcie.

Przydatne szczególnie osobą wystawiającym dużą ilość faktur gdzie istnieje konieczność wysyłki faktur pocztą do klientów

ubi254469 2014-06-09 17:11
Odpowiedź główna

Będziemy mieli tą sugestię na uwadze, jak tylko pozwoli na to czas przyjrzymy się jej bliżej. Obecnie trafi ona na kolejkę zadań oczekujących na realizację.

Kto głosował: arrod   AgaZet   umj134671   upi312300   + 124 anonim

Komentarze

upi312300
piotr@profprojekt.pl
Przynajmniej sama opcja adresowania kopert dla klientów z bazy.

2015-02-04 18:26


piotr.wajs
piotr.wajs
Odpowiedź główna (zespół fakturownia.pl)   Będziemy mieli tą sugestię na uwadze, jak tylko pozwoli na to czas przyjrzymy się jej bliżej. Obecnie trafi ona na kolejkę zadań oczekujących na realizację.

2015-02-05 09:05


Avatar sugester medium
Ujastek
Jestem nowym użytkownikiem więc to są moje pierwsze spostrzeżenia. To duży błąd, że trafia w kolejkę. Przy fakturach cyklicznych jest opcja wyślij e-mail i byłoby fajnie jak by wszyscy mieli te e-maile ale np. większość moich klientów nie ma go i muszę wysyłać ręcznie. Jednak znalazłem firmę elisty.pl która wysyła je nawet nie muszę się ruszać z biura. Szkopuł w tym, że ja nie mam windowsa, który jest potrzebny do zasinstalowania aplikacji wysyłającej. Zwróciłem się do nich z prośbą o jakąkolwiek możliwość aplikacji na maca albo bezpośrednio na ich mail-drukarkę bo w naszej aplikacji jest wysyłka na maila. Oto odpowiedź z tej firmy:

Masowa wysyłka faktur jest przez nas obsługiwana poza systemem elisty, jednak minimalnym volumenem jaki obsługujemy w tym trybie jest kilkanaście tysięcy miesięcznie.
Jeśli macie Państwo informatyków potrafiących skorzystać z intefrejsu API to służymy dokumentacją i klientami napisanym w językach programowania "java", w celu bezpośredniego zintegrowania usługi z systemem generującym faktury. Koszt takiego wdrożenia jest jednak w sumie większy niż koszt zakupu komputera z systemem windows i jest brany pod uwagę przez klientów wysyłających co najmniej kilka tysięcy listów miesięcznie.
Jeśli powyższe opcje nie odpowiadają Państwa potrzebom, zachęcam do wypróbowania wersji na windows.

Takich firm wysyłających elisty jest pewnie więcej. Państwo macie w swoim "portfelu" nasze listy (faktury) w wystarczającej ilości, żeby:
1. Negocjować ceny wysyłki dla nas a przy tym Państwo sami zarobicie na marży pomiędzy nami a firmą wysyłającą. Zróbcie "przetarg" z takimi firmami.
2. Zrobienie we współpracy z jakąś firmą tej wysyłki (udostępniają API cokolwiek to znaczy) jest przypuszczam "fraszką" jeżeli mi proponują, żeby mój informatyk to zrobił. Niestety ja jestem lekarzem wiec trudno mi ocenić tak naprawdę czasochłonność ale na pewno się to wszystkim będzie opłacało a mnie BARDZO ułatwi życie oraz pewnie wielu użytkownikom fakturowni....
3. Coraz więcej użytkowników wygania windows. U mnie w firmie mam same mac-ki. Pamiętajcie o tym np. przy sterowniku do drukarek fiskalnych itd.
Pozdrawiam

2015-09-17 17:25


Avatar sugester medium
ujastek
Oczywiście jak pójdzie "w kolejkę" to kupię tego windowsa... Brrrrrrrr

2015-09-17 17:29


Avatar sugester medium
anonim
można też użyć koperty z okienkiem , wtedy adres na fakturze , jednocześnie jest adresem koperty . .....

2016-02-23 18:13


Avatar sugester medium
anonim
Od prawie 4 lat po pierwszym zgłoszeniu nie są w stanie wdrożyć. Gratuluję ;))

2018-04-10 15:36


Avatar sugester medium
Jarek
Jaki jest sens głosowania? ten pomysł zdaje się ma najwięcej głosów a i tak nie jest wdrażany? Przez moment myślałem że te sugestie są faktycznie brane pod uwagę co wdrażać. Do czasu jak nie zobaczyłem tego postu sprzed 4 lat :(. Czy można prosić o słowo komentarza?

2018-07-10 14:45


Avatar sugester medium
Konrad
A może połączyć to z envelo.pl?

2019-08-08 16:23


Avatar sugester medium
Pozdrawiam
Drogä elektroniczną jest łatwiej nie z Musisz wychodziç z Domu A dokonasz pewnych spraw przez Internet bardzo Nie to zainteresowało postanowiłam się nauczyć bez wychodzenia z dpm

2020-08-04 14:16


piotr.wajs
piotr.wajs
Odpowiedź główna (zespół fakturownia.pl)   Witam serdecznie,
bardzo dziękujemy Państwu za dodatkowe zgłoszenia i wskazówki w sprawie pocztowej książki nadawczej, a przede wszystkim za cierpliwość w oczekiwaniu na przyjęcie zgłoszenia do realizacji.
W związku z duża liczbą głosów projekt zadania trafił na kolejkę do programisty i będzie realizowany w najbliższym czasie.
Na ten moment planujemy eksport danych adresowych z faktur w formie pocztowej książki nadawczej w plikach xls oraz pdf.
Jak tylko funkcja zostanie wdrożona poinformujemy Państwa na tym forum.
Pozdrawiam,
Piotr

2020-09-16 13:54


piotr.wajs
piotr.wajs
Odpowiedź główna (zespół fakturownia.pl)   Witam serdecznie,
opcja pocztowej książki nadawczej została dodana do systemu.
Eksport danych w formie pocztowej książki nadawczej dostępny jest w formacie PDF oraz XLS.
Chcąc stworzyć pocztową książkę nadawczą z danymi Nabywcy z wybranych faktur na liście faktur należy zaznaczyć okna z tymi fakturami, a następnie w menu podręcznym Drukuj> Pocztowa książka nadawcza.
Do wyboru są opcje: książka w PDF, książka w xls, książka wraz z listą faktur w pdf, książka w xls w raz z listą faktur w pdf.
Pozdrawiam,
Piotr

2020-11-24 14:16


Dodaj komentarz