4 głosów

Wystawianie faktur z data sprezdaży - kwartał sugestia Rozwiązane

Proponuje aby w polu Data sprzedaży móc wybrać kwartał. Sporo umów marketingowych opiera się na rozliczeniach kwartalnych i tak tez są rozliczane a na razie jedynie można wybrać okres miesięczny.

anonim 2015-10-15 14:32
Odpowiedź główna

Dziękujemy za trafna sugestie, dodatkowo proszę o głos tej sprawie, a także o komentarze korygujące i opisy. Oddawanie głosów na ten post pomoże sprawdzić Nam zapotrzebowanie Użytkowników Fakturowi na wprowadzenie tego typu udogodnienia.

Zgłoś naruszenie zasad
Głosów 4: piotr.wajs   + 3 anonim

Komentarze

piotr.wajs
piotr.wajs
Odpowiedź główna (zespół fakturownia.pl)   Dziękujemy za trafna sugestie, dodatkowo proszę o głos tej sprawie, a także o komentarze korygujące i opisy. Oddawanie głosów na ten post pomoże sprawdzić Nam zapotrzebowanie Użytkowników Fakturowi na wprowadzenie tego typu udogodnienia.

2015-10-15 14:54

Zgłoś naruszenie zasad

Avatar sugester medium
Adam Baron
Ja do tej pory taki okres zaznaczałem I-III/2015 lub 01-03/2015 moja propozycja jak by to mogło wyglądać

2015-10-15 17:45

Zgłoś naruszenie zasad

piotr.wajs
piotr.wajs
Odpowiedź główna (zespół fakturownia.pl)   Niestety opcja nie zostanie wprowadzona, zgodnie z ustawą o VAT z 2013 roku, data realizacji czy też data sprzedaży nie może nić podanego zakresu. Oznaczeniem terminu musi być konkretna data lub przynajmniej konkretny miesiąc.
Informacja z ustawy zawarta jest w tym wpisie:

(...) datę dokonania lub zakończenia dostawy towarów lub wykonania usługi, o ile taka data jest określona i różni się od daty wystawienia faktury; w przypadku sprzedaży o charakterze ciągłym podatnik może podać na fakturze miesiąc i rok dokonania sprzedaży (...).
Wyjątkiem gdzie wystąpienie tych pojęć nie będzie tożsame to przypadek sprzedaży towarów wykonywanej w sposób ciągły. Tam bowiem data sprzedaży mogłaby być odczytana jako data zakończenia, a to w przypadku sprzedaży ciągłej byłoby niezgodne z przepisami - taki pogląd przedstawia urząd skarbowy. Przepisy podatkowe w przypadku sprzedaży ciągłej wyjątkowo jako datę dokonania uznają dzień wcześniejszy niż ten, w którym nastąpi jej zakończenie. Dlatego też, zdaniem organów podatkowych w takim przypadku należałoby posługiwać się na fakturze pojęciami o jakich mowa w znowelizowanym rozporządzeniu czyli “data dokonania dostawy” lub “data zakończenia dostawy”

2015-10-16 08:38

Zgłoś naruszenie zasad

Dodaj komentarz