0 głosów

Import z poza EU - cło i VAT pytanie Nowe

Dzień dobry,

W jaki sposób wprowadzić fakturę zakupową z poza EU w walucie obcej wraz z dokumentem SAD w złotówkach? Sytuację utrudnia fakt że faktura była zapłacona gotówką natomiast należności celno podatkowe przelewem w kolejnym miesiącu.

anonim 2017-11-11 07:40
Odpowiedź główna

Witam, czy wartość dokumentu SAD chce Pan dodać jako oddzielną pozycję do jednego wydatku, czy chce Pan dodać osobny dokument w systemie?
Pozdrawiam,
Piotr

Komentarze

piotr.wajs
piotr.wajs
Odpowiedź główna (zespół fakturownia.pl)   Witam, czy wartość dokumentu SAD chce Pan dodać jako oddzielną pozycję do jednego wydatku, czy chce Pan dodać osobny dokument w systemie?
Pozdrawiam,
Piotr

2017-11-13 14:29


Avatar sugester medium
AK
Dziękuję za odpowiedź. Idealnie gdyby była mozliwość dodać SAD w taki sposób aby ceny magazynowe zakupu towarów z faktury uwzględniały koszty celne.
Tzn. przykładowo zakupiłem pozycję na fakturze za 100usd/380zł, zapłaciłem 5% cła/19zł, czyli koszt zakupu dla pozycji netto w systemie wynosi 105usd/399zł.

2017-11-13 14:46


piotr.wajs
piotr.wajs
Odpowiedź główna (zespół fakturownia.pl)   Witam,
co do dodania dodatkowej rubryki przeznaczonej na kod SAD, oczywiście skontaktuje się z deweloperami i poinformuje Pana o ewentualnym wdrożeniu takiego rozwiązania.
Odnośnie jednak dodania przelicznika opłat celnych to nie mamy w planach dodawania tego typu rozwiązania do systemu.
Mogę polecić Panu jednak serwis, który jest naszym partnerem w tego typu wdrożeniach dla Klientów, a mianowicie: https://programisci.pl/. Proszę skontaktować się z nimi w sprawie przelicznika celnego.

Pozdrawiam, Piotr

2017-11-15 18:30


Avatar sugester medium
AK
Dziękuję bardzo za reakcję.
Skomplikowany przelicznik nie jest potrzebny, wystarczy przy wpisywaniu wydatku-faktury importowej, przy każdej pozycji dodatkowe pole obok kwoty zakupu na kwotę opłat celnych. Suma tych dwóch kwot da faktyczny koszt zakupu netto. Na fakturze zazwyczaj znajduje się pozycja "koszt transportu" którą to można by np. dzielić na ilość sztuk towaru zakupionego na fakturze. Wtedy to w ogóle byłaby bajka. Pozdrawiam

2017-11-16 12:32


piotr.wajs
piotr.wajs
Odpowiedź główna (zespół fakturownia.pl)   Rozumiem, w takim razie proszę tak przestawić to zagadnienie w serwisie Programisci.pl. Panowie programiści oszacują dla Pana koszt takiego wdrożenia.
Pozdrawiam, Piotr

2017-11-16 13:56


Avatar sugester medium
Michał
Witam. Udało się coś zdziałąć w tym temacie, bo ja również potrzebuję wprowadzić CŁO, na podstawie sadu do zamówienia i obvatować zamówienie wraz z cłem.

2020-12-20 14:44


piotr.wajs
piotr.wajs
Odpowiedź główna (zespół fakturownia.pl)   Dzień dobry,
jak dotąd Fakturownia nie podjęła się zmian w temacie dodawania opłat celnych do faktur kosztowych w taki sposób, żeby zostały one rozliczone odpowiednio na każdą pozycję faktury.

W momencie gdy większa grupa Użytkowników będzie wyrażać zainteresowanie taką funkcją, zostanie ona dodana na kolejkę zadań do wykonania. Obecnie nie ma planów aktualizacji systemu w tym zakresie.
Pozdrawiam,
Piotr

2020-12-28 07:51


Avatar sugester medium
michal IMPORT
Nakręciłem dla Państwa filmy, z sugestią co można zmienić. Zgłosiłem się do programiści.pl ale niestety zostałem przez nich olany...

https://youtu.be/IORx_FsHrhk
https://youtu.be/fzzdPXfiCWE

Wszystko jest wyjaśnione krok po kroku, teraz czekam na informację, czy da się coś zdziałać w temacie.

2021-03-13 10:46


Dodaj komentarz