11 głosów

Tradycyjna kompletacja produktu pytanie Rozwiązane

Czy w fakturowni da się wykonać tradycyjna kompletacje produktu. W dokumentacji widzę info ze zestaw nie ma stanów magazynowych. Przykład jak to działa w systemach magazynowych.

1. Produkujemy 100 szt. produkt Koszulka na który składa 0.8 Mb materiału
2. System automatycznie wystawia RW na 80 Mb materiału
3. System automatycznie wystawia PW na 100 szt. Koszulek licząc koszt wytworzenia z towarów na magazynie które były składowa produktu

W konsekwencji mamy na magazynie 100 szt. Tshirtow

anonim 2017-11-05 15:45
Odpowiedź główna

Witam, dziękuje za przedstawienie schematu. W naszym systemie oczywiście można wykonać poszczególne punkty, ale nie automatycznie. U nas kompletacja jest zastosowana w postaci tworzenia zestawu w systemie. Instrukcja jak działa taki zestaw znajduje się pod adresem: http://pomoc.fakturownia.pl/146974-Zestawy-produktow.
Pozdrawiam,
Pior

Głosów 11: + 11 anonim

Komentarze

piotr.wajs
piotr.wajs
Odpowiedź główna (zespół fakturownia.pl)   Witam, dziękuje za przedstawienie schematu. W naszym systemie oczywiście można wykonać poszczególne punkty, ale nie automatycznie. U nas kompletacja jest zastosowana w postaci tworzenia zestawu w systemie. Instrukcja jak działa taki zestaw znajduje się pod adresem: http://pomoc.fakturownia.pl/146974-Zestawy-produktow.
Pozdrawiam,
Pior

2017-11-07 20:13


Avatar sugester medium
Łukasz
Jasne ale to nie jest kompletacja. Cieżko mi sobie wyobrazić sytuacje w której mam 10 produktów na fv skłądających się z 5 innych produktów/materiałów w różnych proporcjach i żebym to ręcznie przeliczył i wystawił RW dla każdego produktu z osoba.

Co ciekawe pozwalacie zrobic PW zestawu (a na stronie jest info ze zestawy nie mają stanu magazynowego - to mają czy nie ?) który zwiększa jego stan ale nie generuje to RW dla elementów zestawu, a to juz jest rozjazd w magazynie.

2017-11-07 20:41


piotr.wajs
piotr.wajs
Odpowiedź główna (zespół fakturownia.pl)   Witam, nie bardzo rozumiem dlaczego chce Pan umieszczać poszczególne produkty na rozchodzie RW. Program, który ma zestaw produktów wystawiony na fakturze umieści na dokumencie WZ poszczególne produkty z magazynu, które zwiera zestaw.
Nie trzeba wprowadzać produktów na PZ, potem rozchodować produktów na RW, a potem dodawać PW (przychód wewnętrzny) gotowych zestawów.
Do magazynu można dodawać same produkty na PZ, zestaw łączy to w produkt widoczny na fakturze i wydaje jako pomniejsze produkty na WZ.
W obecnej postaci wskazane jest żeby zestaw nie posiadał stanu magazynowego, niemniej jednak będziemy dopracowywać tę opcję i wtedy przyda się dwoistość zestawu to czy ma być traktowany jako policzalny bądź niepoliczalny magazynowo.
Jak na razie proszę traktować zestaw jako produkt, który wyświetla się na faktury i łączy poszczególne produkty z magazynu.
Pozdrawiam,
Piotr

2017-11-14 13:16


Avatar sugester medium
Łukasz
Każda firm produkcyjna prowadząca gospodarkę magazynową robi PW i RW (lub ich pochodne) podczas kompletacji, bo robi produkty ma magazyn. Chodzi mi o to ze na obecną chwilę nie jesteśmy w stanie określić ile mamy danego zestawu na stanie. Prosty przykład

Robimy stół który składa się z
- 4 x noga
- 1 x blat

Robimy zestaw stół składający się z 4 x noga + 1 x blat. Produkujemy cału miesiać stoły "na magazyn" (nie sprzedajmy ich). Wyprodukowaliśmy 100 szt. stołów (400 nóg i 100 blatów). Do momentu sprzedaży 100 x zestawu Stół elementy zestwu ciągle mi siedzą na magazynie, wieć nie wiem ile stołów mogę jeszcze wyprodukować. Nie mam tez nigdzie informacji ile tych stołów mam.

W normalnym programie magazynowym zrobienie PW / kompletacji takiego zestwu rozeszło by (RW) automatycznie wszystkie jego skłdowe, pozwalając nam uzyskać dwie informacji
1. ile zostało jeszcze składowych stołu na wyprodukwowanie go (pokrycie kompletacji)
2. ile mam gotowych stołów na magazynie

Obecnie można to zrobić ręcznie ale elementy zestawu mogą mieć różną cenę przyjęcia wieć cena wytworzenia zestawu/produktu też będzie różna, a nie wyobrażam sobie tego przeliczać dla 100 szt. produktu.

To co jest w fakturowni jest wystarczające dla firmy handlowej a nie produkcyjnej, chodź nawet wiele firm handlowych chce wystawić WZ z ceną sprzedaży zestawu i jedym produktem a nie oddzielnymi skladowymi. Bardzo częsti Klient przyjrżdza po towar i dostaje WZ, a dopiero później dostaje FV. Pokazywanie na WZ realnych cen zakupu składowych zestawu Klientowi jes raczej mało komfortowe.

2017-11-14 13:38


piotr.wajs
piotr.wajs
Odpowiedź główna (zespół fakturownia.pl)   Witam, jeżeli nie chce Pan korzystać z zestawów to
w Fakturowni należałoby przyjąć przez PZ nogi i blaty w odpowiedniej ilości, następnie rozchodować je w magazynie dokumentem RW i dokumentem PW (przyjęcie wewnętrzne) przyjąć gotowe stoły w danej cenie zależnej od partii wykonania na magazyn. Trzeba to jednak policzyć samemu, np. ile nóg czy blatów pozostało ze wcześniejszej partii i ile ma kosztować gotowy stół z takich części, z różnych partii.
Pozdrawiam, Piotr

2017-11-15 11:50


Avatar sugester medium
Bogdan Skutkiewicz
Czy cos sie zmienilo z kompletacja? Tzn czy mozna juz dokonac kompletacji na magazyn a nie bezposrednio na fakture sprzedazowa per robienia trikow rw pw?
Pozdrawiam

2024-02-29 10:01


piotr.wajs
piotr.wajs
Odpowiedź główna (zespół fakturownia.pl)   Dzień dobry,
na ten moment w obecnym roku kalendarzowym nie mamy w planach wprowadzenia kompletacji towaru.
Pozdrawiam
Piotr

2024-02-29 10:05


Dodaj komentarz