Forum sugestii i pomysłów na ulepszenie Fakturowni. Zgłaszaj propozycje zmian, głosuj na pomysły innych użytkowników.

Dokumenty

Anonim
Automatyzacja e-paragonów Dzień dobry, mam pytanie dotyczące pełnej automatyzacji e-paragonów w serwisie. Planujemy zastąpić wyświetlanie dla klienta faktury imiennej systemem e-paragonów, co wymaga automatyzacji całego procesu. Chciałbym zapytać, czy taka automatyzacja jest możliwa w obecnej konfiguracji serwisu lub jakie są dostępne opcje? Z tego, co rozumiem, proces wyglądałby następująco: 1. Drukarka fiskalna jest podłączona do komputera, na którym działa oprogramowanie 24/7. 2. Po zaksięgowaniu płatności, nasz system wysyła do fakturowni - dane klienta oraz szczegóły sprzedaży przez API. 3. Fakturownia wysyła dane do programu zainstalowanego na komputerze (połączonym z drukarką fiskalną). 4. Drukarka drukuje paragon (lub, w przypadku e-paragonu, zapisuje go w pamięci? - tak to obecnie rozumiem). 5. Nasz system pobiera przez API fakturowni - wygenerowany PDF, który następnie udostępniamy klientowi. 6. Na koniec miesiąca generowany jest "ręcznie" wydruk miesięczny z zestawieniem sprzedaży - dla księgowości. Czy taki przepływ jest możliwy do zautomatyzowania w serwisie? Zależy mi na pełnym zautomatyzowaniu procesu, nawet jak to nieszczęsne urządzenie musi być podłączone do fizycznego komputera 24/7. Chociaż jak rozumiem w przypadku e-paragonów, nie wymaga kontroli papieru i zbędnego generowania dźwięku. Napisałem na forum, może komuś jeszcze pomoże. Z góry dziękuję za pomoc i wszelkie odpowiedzi!
3
Anonim
Testowanie i wyświetlanie e-paragonów Kontynuując wątek: https://sugester.fakturownia.pl/180313647-Automatyzacja-e-paragonow?order=popular 1. Czy któreś z wymienionych zapytań zwraca dane w postaci JSON po fiskalizacji e-paragonu? Zależy nam na "generowaniu" pdf'a ze wspomnianego JSON'a z paragonem w naszym serwisie. Musimy wysyłać maila z naszego systemu mailowego wraz z linkiem do paragonu w naszym systemie. W otrzymanych założeniach nie możemy kierować użytkowników do zewnętrznych serwisów, ani wysyłać maili z marką zewnętrznego serwisu, dlatego wyświetlanie danych potrzebujemy zrobić po naszej stronie. Czy wasze API bezproblemowo zwróci dane w postaci JSON'a? Wtedy po naszej stronie zostanie przedstawienie tego w postaci czytelnej i możliwej do druku dla użytkownika. 2. Czy drukarki mają jakieś opcje testowe, aby przed fiskalizacją wykonać odpowiednie testy automatyzacji? Zakładam, że państwo również muszą mieć takie środowisko testowe z połączoną testową drukarką fiskalną. 3. W przypadku powyższego pytania, na jakich drukarkach wykonują państwo testy? Decydując się na integrację z państwa serwisem przed zakupem drukarki fiskalnej preferowalibyśmy model, który jest stosunkowo niezawodny. Wtedy zakładam, że jedynymi utrudnieniami zostanie awaryjność dostawy prądu, internetu i dostępności państwa serwisu.
1